نیستان سیریک
حتما بخوانید
توزیع 100 سبد غذایی طرح مهردرخشان درسیریک

توزیع 100 سبد غذایی طرح مهردرخشان درسیریک

به مناسبت ماه مبارک رمضان ۱0۰ سبد غذایی بین مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ونیازمندان سیریک توزیع ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 10115
 • تاریخ انتشار : 23 آوریل 2018 - 09:13
 • 0 نظر چاپ
 • خشکسالی؛ قهر طبیعت با بشر/با نرسیدن آب به روستاهای سیریک بیش از45 روز مردم بزودی تلف می شوند/مسئولان: مردم صرفه جویی کنند

  خشکسالی؛ قهر طبیعت با بشر/با نرسیدن آب به روستاهای سیریک بیش از45 روز مردم بزودی تلف می شوند/مسئولان: مردم صرفه جویی کنند

  نیستان سیریک: آب شرب امروز یکی از دغدغه های اصلی مردم شهرها و روستاهای شهرستان سیریک است و برخی روستاها تا 45 روز آب ندارند و فعلا راهی برای برون رفت از این پدیده پیش روی مردم نیست.   به گزارش نیستان سیریک؛منبع تامین آب مورد نیاز روستایی سیریک از چاه های راونگ میناب است ...

  نیستان سیریک: آب شرب امروز یکی از دغدغه های اصلی مردم شهرها و روستاهای شهرستان سیریک است و برخی روستاها تا 45 روز آب ندارند و فعلا راهی برای برون رفت از این پدیده پیش روی مردم نیست.

   

  به گزارش نیستان سیریک؛منبع تامین آب مورد نیاز روستایی سیریک از چاه های راونگ میناب است که در سالهای اخیر بدلیل عدم بارندگی مناسب با کاهش سطح سفره های زیرزمینی مواجه شده است و نمی تواند جوابگوی افزایش جمعیت شهرستان باشد و به علاوه پیوست شهرها و استفاده از آب شرب روستایی نیز براین مشکل افزوده است چر ا که آب  شیرین کن سیریک در پیچ وخم های اداری گیر کرده است و عملا بدون استفاده است.

   

  فرماندار سیریک:

   برای رفع مشکلات 800میلیون تومان به آب و فاضلاب واگذارشده است/وعده های دروغ برای راه اند ازی آّشیرین کن دادندوما شرمنده مردم هستیم

  میر مرسل ایزدی پور گفت: احداث ۳۳ کیلومتر خط انتقال آب شرب، اصلاح و تعمیر لوله های فرسوده ، حفر کانل انتقال و اصلاح لوله های فرسوده شبکه های داخلی روستاها، احداث ۲۵  واحد حوضچه ، اصلاح الکترو پمپ و پمپ های پمپاژ،  نصب الکترولیز نمک طعام به منظور کلر زنی آب شرب چاهها و تجهیز چاه جدید مجتمع سرارو  و لوله گذاری بخشی از اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات تامین آب شرب شهرستان از جمله برنامه های تحت اقدام است.

  وی با بیان اینکه این فعالیت های با همکاری بسیج سازندگی و مشارکت دهیاران و برخی خیرین شهرستان صورت گرفته است افزود:تعداد۷ هزار مشترک روستایی و ۲ هزار مشترک شهری وجود دارد که منبع اصلی تامین کننده آب شرب روستاهای شهرستان چاههای راونگ شهرستان میناب است.

  نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک بیان کرد: متاسفانه بعلت کمبود منابع آبی و فرسودگی شبکه انتقال آب بسیاری از روستاها بعلت افت فشار آب و حجم زیاد ترگیدگی لوله های انتقال برخی روستاها تا 45 روز یکبار  آبگیری می کنند.

  فرماندار شهرستان سیریک یادآور شد: متاسفانه طی سال های گذشته مدیران آبفاضلاب شهری استان قول ها و وعدهای بسیاری به مردم شهرستان سیریک درخصوص رفع مشکلاب آب شرب بویژه رفع مشکل آب شیرینکن دادند که این وعدها یکی پس از دیگری بدون محقق شدن تاکنون سپری شده و شان و منزلت مردم به نوعی ناخواسته و یا خواسته مورد بی احترامی واقع شده است.

  ایزدی پور خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی فصل تابستان و فرا رسیدن ماه رمضان و لزوم افزایش آب شرب برای مردم مدیران آبفاضلاب شهری و روستایی باید با اولویت بندی جامع و نگاهی ویژه مشکلات کمبود آب شرب مردم شهرستان سیریک را برطرف و مرتفع نمایند.

   

  مسعودرئیسی:

  ترکیدگی و هدر رفت آب در سیریک معضل بزرگی است

   

  رئیس شورای شهرستان سیریک افزود: آب شرب امروز یکی از دغدغه های اصلی مردم شهرها و روستاهای شهرستان سیریک است و طی سال ها و روزهای اخیر این مشکلات با توجه به کمبود منابع آبی و خشکسالی های اخیر بیشتر و بیشتر شده است.

  مسعود رئیسی گفت: آب شرب مردم شهرستان سیریک از چاههای راونگ شهرستان سیریک تامین می شود و کمبود بارش در سال اخیر و سال های گذشته تاثیر زیادی بر آبرسانی به مردم داشته است.

  وی ابراز کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که سد راه آبرسانی درست و اصولی به مردم  شهرستان شده فرسوده بودن شبکه و خط انتقال آب است که حجم عظیمی از  آب بدون اینکه به دست مردم برسد هدر می رود و امروز در سطح شهرستان به معضلی بزرگ تبدیل شده است.

  رئیسی اضافه کرد: با توجه به اینکه اکثر جمعیت شهرستان سیریک روستایی است و روستاهای شهرستان پراکنده و  در موقعیت و شرایط خاص جغرافیایی  و  در فاصله زیادی نسبت به یکدیگر قرار دارند کار انتقال آب بسیار مشکل است.

  این مسئول تصریح کرد: بسیاری از روستاهای شهرستان وجود دارد که ماهی حداقل یکبار بیشتر نوبت آبگیری ندارند و در مواقع اضطراری کار آبرسانی با وسیله تانکر آبفاضلاب روستای و دیگر سازمان ها و ارگان ها موجود در شهرستان آبرسانی می شود.

  رئیس شورای شهرستان سیریک یادآور شد: عدم تخصصی و واگذاری اعتبار به روستاهای شهرستان در سال های اخیر  بر مشکلات کم آبی مردم روستاهای شهرستان افزوده  تا جایکه در برخی روستاها فرسودگی و ترگیدگی لوله ها توسط مردم و با مشارکت شوراها و دهیاران بعلت حجم بالایی ترگیدگی و فرسودگی صورت می گیرد.

  رئیسی بیان کرد:  با توجه  به اینکه منابع آب شرب دیگری  بجز چاههای راونگ وجود ندارد یکی از راه حل های مناسب و اصولی بعد از تعویض ، تعمیر و ترمیم لوله ای انتقال آب  برای برطرف کردن مشکل کم آبی تسریع در روند تکمیل کردن پروژه آب شیرینکن شهر بندر سیریک و روستای زیارت بزرگ است.

  رئیس شورای شهرستان سیریک با بیان اینکه مشکل آب شرب یکی از دغدغه های اصلی مسئولان و مردم شهرستان سیریک است اظهار کرد: نگاه مسئولان استانی باید به مردم روستاهای شهرستان سیریک در بخش تامین آب شرب نگاه استانی باشد برای اینکه مشکلات این حوزه بسیار بالاست  و ردیف اعتبارات شهرستانی مشکلی از خواسته های بحق مردم روستاهای شهرستان را برطرف نخواهد کرد و این معضلات همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

   

   

   

   

   

  امام جمعه شهرستان سیریک گفت:

  مساله کم آبی جدی است و مردم در کنار مسئولان باید به فکر باشند

  حجت الاسلام والمسلمین حیدری گفت: امروز مسئله کم‌آبی بسیار جدی است و باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم و در هنگام حمام کردن، آبیاری درختان، حتی آب خوردن مواظب باشیم اسراف نکنیم.

  وی اضافه کرد: امروز مسئله کم‌آبی  مسئله جدی است و لازم است که در مصرف آب به شدت صرفه‌جویی کنیم و مسئولان به جای مباحث حاشیه‌ای و بی‌نتیجه به فکر معیشت مردم باشند و باید در همه عرصه‌ها بویژه فضای مجازی مستقل شویم تا دشمنان نظام و انقلاب به راحتی نتوانند بر اوضلع و احوال ملت و جامعه ما دست رسی داشته باشند.

  برپایه این گزارش ؛ معضل کم آبی در کشور به تبع آن منطقه شرق هرمزگان را مورد تهدید جدی قرار داده است و اگر برنامه هایی برای احیای منابع ونگهداشت آب انجام نشود بعید نیست که روزگاری این منطقه خالی از سکنه و تبدیل به بیابانی واقعی شود.

  استفاده از سفره های زیرزمینی بی رویه برای کشاورزی ، سدسازی های غیراصولی،عدم جداسازی آب شرب از سایرمصارف،عدم سرمایه گذاری در ساخت آبشیرین کن و مصرف بی رویه آب باعث چنین مشکلاتی شده است.

  برچسب ها
  دیدگاه کاربران
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  دکه روزنامه
  آخرین عناوین خبری

  توزیع 100 سبد غذایی طرح مهردرخشان درسیریک

  توزیع آرد و سبد غذایی بین مددجویان کمیته امداد ونیازمندان درسیریک

  گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر در سیریک/ رمز پیروزی بر دشمنان ایمان و توکل بر خداست

  مشارکت مردم سیریک در صدقه/ جمع آوری مبلغ ۹۲۰ میلیونی برای کارهای عام المنفعه

  بی آبی اولین قربانی اش را درسیریک گرفت/یک چاه کن گروگی جانش را ازدست داد

  دو جوان پس از آتش سوزی قایق و غرق شدن در دریا جانشان را از دست دادند

  اعتراض به تشدیدبحران بی آبی در جلسه روزملی شوراها در سیریک

  تصاویری ازپاراگلایدر سواری در ساحل گهردو

  انتخابات صندوق قرض الحسنه آموزش وپرورش سیریک برگزارشد/ فرهنگیان عضو از مدیریت صندوق ناراضی اند

  امام جمعه سیریک خطاب به مسئولان: می خواهید بفهمید تصادف با شتر چیست یک شب از مسیرمیناب جاسک عبور کنند

  برنامه های هفته عقیدتی ومعلم سپاه سیریک اعلام شد

  جلسه ستادنمازجمعه سیریک برگزارشد

  به مناسبت روز ملی خلیج فارس؛ساحل گهردو میزبان پاراگلایدر و پاراموتور سواران سراسر کشور

  مسابقات قرآن وعترت فرهنگیان سیریک برگزارشد

  نمایندگی ثبت احوال سیریک آماده ارتقا به اداره مستقل است

  خرید بخشی از تازه ترین تالیفات سیریک توسط ارشاد

  درگیری لفظی دراردوگاه اصلاح طلبان سیریک/تام وجری بازی رئیس شورا و مسئول گردشگری سیریک

  فصل صید یال اسبی تمام شد/ صیادان از صادرات اسپک ها به نان ونوایی رسیدند

  پوسترجشنواره جوان روستای روتان

  برگزیدگان سومین دوره مسابقات حفظ وقرائت قرآن کریم اهل سنت منطقه شرق هرمزگان اعلام شد/مسابقات درسیریک برگزارشد

  یک مرد متاهل در روستای شهید مردان خودش را حلق آویزکرد

  خشکسالی؛ قهر طبیعت با بشر/با نرسیدن آب به روستاهای سیریک بیش از45 روز مردم بزودی تلف می شوند/مسئولان: مردم صرفه جویی کنند

  عکس فوتبالی دوران بازنشستگی ابراهیم کریمی

  مسئولان به جای مسائل حاشیه ای به فکر مردم باشند

  حوزه بسیج اهل سنت گونمردی سیریک راه اندازی شد

  اعتکاف در سیریک همزمان با سراسرکشور

  آموزش وپرورش سیریک بدنبال رضایتمندی مسافرین نوروزی

  در دریاچه سد سرارو قایق سواری کنید

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "نیستان سیریک" مجاز می باشد.

  © 2017 Rovtan News Agency (Rovtan.ir). All rights reserved