نیستان سیریک
حتما بخوانید
دلارودرهم نمی تواند به این انقلاب ضربه ای بزند/دشمنان ومنافقین کف روی آب هم نیستند/بسیج وسپاه در همه ی عرصه ها آماده خدمت به مردم است

دلارودرهم نمی تواند به این انقلاب ضربه ای بزند/دشمنان ومنافقین کف روی آب هم نیستند/بسیج وسپاه در همه ی عرصه ها آماده خدمت به مردم است

نیستان سیریک: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیریک ضمن تبیین شاخصه های یک فرد بسیجی از عدم موفقیت تلاش های دشمن ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 10115
 • تاریخ انتشار : 23 آوریل 2018 - 09:13
 • 0 نظر چاپ
 • خشکسالی؛ قهر طبیعت با بشر/با نرسیدن آب به روستاهای سیریک بیش از45 روز مردم بزودی تلف می شوند/مسئولان: مردم صرفه جویی کنند

  خشکسالی؛ قهر طبیعت با بشر/با نرسیدن آب به روستاهای سیریک بیش از45 روز مردم بزودی تلف می شوند/مسئولان: مردم صرفه جویی کنند

  نیستان سیریک: آب شرب امروز یکی از دغدغه های اصلی مردم شهرها و روستاهای شهرستان سیریک است و برخی روستاها تا 45 روز آب ندارند و فعلا راهی برای برون رفت از این پدیده پیش روی مردم نیست.   به گزارش نیستان سیریک؛منبع تامین آب مورد نیاز روستایی سیریک از چاه های راونگ میناب است ...

  نیستان سیریک: آب شرب امروز یکی از دغدغه های اصلی مردم شهرها و روستاهای شهرستان سیریک است و برخی روستاها تا 45 روز آب ندارند و فعلا راهی برای برون رفت از این پدیده پیش روی مردم نیست.

   

  به گزارش نیستان سیریک؛منبع تامین آب مورد نیاز روستایی سیریک از چاه های راونگ میناب است که در سالهای اخیر بدلیل عدم بارندگی مناسب با کاهش سطح سفره های زیرزمینی مواجه شده است و نمی تواند جوابگوی افزایش جمعیت شهرستان باشد و به علاوه پیوست شهرها و استفاده از آب شرب روستایی نیز براین مشکل افزوده است چر ا که آب  شیرین کن سیریک در پیچ وخم های اداری گیر کرده است و عملا بدون استفاده است.

   

  فرماندار سیریک:

   برای رفع مشکلات 800میلیون تومان به آب و فاضلاب واگذارشده است/وعده های دروغ برای راه اند ازی آّشیرین کن دادندوما شرمنده مردم هستیم

  میر مرسل ایزدی پور گفت: احداث ۳۳ کیلومتر خط انتقال آب شرب، اصلاح و تعمیر لوله های فرسوده ، حفر کانل انتقال و اصلاح لوله های فرسوده شبکه های داخلی روستاها، احداث ۲۵  واحد حوضچه ، اصلاح الکترو پمپ و پمپ های پمپاژ،  نصب الکترولیز نمک طعام به منظور کلر زنی آب شرب چاهها و تجهیز چاه جدید مجتمع سرارو  و لوله گذاری بخشی از اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات تامین آب شرب شهرستان از جمله برنامه های تحت اقدام است.

  وی با بیان اینکه این فعالیت های با همکاری بسیج سازندگی و مشارکت دهیاران و برخی خیرین شهرستان صورت گرفته است افزود:تعداد۷ هزار مشترک روستایی و ۲ هزار مشترک شهری وجود دارد که منبع اصلی تامین کننده آب شرب روستاهای شهرستان چاههای راونگ شهرستان میناب است.

  نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک بیان کرد: متاسفانه بعلت کمبود منابع آبی و فرسودگی شبکه انتقال آب بسیاری از روستاها بعلت افت فشار آب و حجم زیاد ترگیدگی لوله های انتقال برخی روستاها تا 45 روز یکبار  آبگیری می کنند.

  فرماندار شهرستان سیریک یادآور شد: متاسفانه طی سال های گذشته مدیران آبفاضلاب شهری استان قول ها و وعدهای بسیاری به مردم شهرستان سیریک درخصوص رفع مشکلاب آب شرب بویژه رفع مشکل آب شیرینکن دادند که این وعدها یکی پس از دیگری بدون محقق شدن تاکنون سپری شده و شان و منزلت مردم به نوعی ناخواسته و یا خواسته مورد بی احترامی واقع شده است.

  ایزدی پور خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی فصل تابستان و فرا رسیدن ماه رمضان و لزوم افزایش آب شرب برای مردم مدیران آبفاضلاب شهری و روستایی باید با اولویت بندی جامع و نگاهی ویژه مشکلات کمبود آب شرب مردم شهرستان سیریک را برطرف و مرتفع نمایند.

   

  مسعودرئیسی:

  ترکیدگی و هدر رفت آب در سیریک معضل بزرگی است

   

  رئیس شورای شهرستان سیریک افزود: آب شرب امروز یکی از دغدغه های اصلی مردم شهرها و روستاهای شهرستان سیریک است و طی سال ها و روزهای اخیر این مشکلات با توجه به کمبود منابع آبی و خشکسالی های اخیر بیشتر و بیشتر شده است.

  مسعود رئیسی گفت: آب شرب مردم شهرستان سیریک از چاههای راونگ شهرستان سیریک تامین می شود و کمبود بارش در سال اخیر و سال های گذشته تاثیر زیادی بر آبرسانی به مردم داشته است.

  وی ابراز کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که سد راه آبرسانی درست و اصولی به مردم  شهرستان شده فرسوده بودن شبکه و خط انتقال آب است که حجم عظیمی از  آب بدون اینکه به دست مردم برسد هدر می رود و امروز در سطح شهرستان به معضلی بزرگ تبدیل شده است.

  رئیسی اضافه کرد: با توجه به اینکه اکثر جمعیت شهرستان سیریک روستایی است و روستاهای شهرستان پراکنده و  در موقعیت و شرایط خاص جغرافیایی  و  در فاصله زیادی نسبت به یکدیگر قرار دارند کار انتقال آب بسیار مشکل است.

  این مسئول تصریح کرد: بسیاری از روستاهای شهرستان وجود دارد که ماهی حداقل یکبار بیشتر نوبت آبگیری ندارند و در مواقع اضطراری کار آبرسانی با وسیله تانکر آبفاضلاب روستای و دیگر سازمان ها و ارگان ها موجود در شهرستان آبرسانی می شود.

  رئیس شورای شهرستان سیریک یادآور شد: عدم تخصصی و واگذاری اعتبار به روستاهای شهرستان در سال های اخیر  بر مشکلات کم آبی مردم روستاهای شهرستان افزوده  تا جایکه در برخی روستاها فرسودگی و ترگیدگی لوله ها توسط مردم و با مشارکت شوراها و دهیاران بعلت حجم بالایی ترگیدگی و فرسودگی صورت می گیرد.

  رئیسی بیان کرد:  با توجه  به اینکه منابع آب شرب دیگری  بجز چاههای راونگ وجود ندارد یکی از راه حل های مناسب و اصولی بعد از تعویض ، تعمیر و ترمیم لوله ای انتقال آب  برای برطرف کردن مشکل کم آبی تسریع در روند تکمیل کردن پروژه آب شیرینکن شهر بندر سیریک و روستای زیارت بزرگ است.

  رئیس شورای شهرستان سیریک با بیان اینکه مشکل آب شرب یکی از دغدغه های اصلی مسئولان و مردم شهرستان سیریک است اظهار کرد: نگاه مسئولان استانی باید به مردم روستاهای شهرستان سیریک در بخش تامین آب شرب نگاه استانی باشد برای اینکه مشکلات این حوزه بسیار بالاست  و ردیف اعتبارات شهرستانی مشکلی از خواسته های بحق مردم روستاهای شهرستان را برطرف نخواهد کرد و این معضلات همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

   

   

   

   

   

  امام جمعه شهرستان سیریک گفت:

  مساله کم آبی جدی است و مردم در کنار مسئولان باید به فکر باشند

  حجت الاسلام والمسلمین حیدری گفت: امروز مسئله کم‌آبی بسیار جدی است و باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم و در هنگام حمام کردن، آبیاری درختان، حتی آب خوردن مواظب باشیم اسراف نکنیم.

  وی اضافه کرد: امروز مسئله کم‌آبی  مسئله جدی است و لازم است که در مصرف آب به شدت صرفه‌جویی کنیم و مسئولان به جای مباحث حاشیه‌ای و بی‌نتیجه به فکر معیشت مردم باشند و باید در همه عرصه‌ها بویژه فضای مجازی مستقل شویم تا دشمنان نظام و انقلاب به راحتی نتوانند بر اوضلع و احوال ملت و جامعه ما دست رسی داشته باشند.

  برپایه این گزارش ؛ معضل کم آبی در کشور به تبع آن منطقه شرق هرمزگان را مورد تهدید جدی قرار داده است و اگر برنامه هایی برای احیای منابع ونگهداشت آب انجام نشود بعید نیست که روزگاری این منطقه خالی از سکنه و تبدیل به بیابانی واقعی شود.

  استفاده از سفره های زیرزمینی بی رویه برای کشاورزی ، سدسازی های غیراصولی،عدم جداسازی آب شرب از سایرمصارف،عدم سرمایه گذاری در ساخت آبشیرین کن و مصرف بی رویه آب باعث چنین مشکلاتی شده است.

  برچسب ها
  دیدگاه کاربران
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  دکه روزنامه
  آخرین عناوین خبری

  دلارودرهم نمی تواند به این انقلاب ضربه ای بزند/دشمنان ومنافقین کف روی آب هم نیستند/بسیج وسپاه در همه ی عرصه ها آماده خدمت به مردم است

  انجمن ادبی داستان مکران شهرستان سیریک به ثبت رسید

  ستاد دهه امامت و ولایت در سیریک راه اندازی شد

  بزرگترین مزرعه پرورش بلدرچین در سیریک راه اندازی شد

  همایش ملی پژوهش های نوین در سیریک برگزار می شود

  آئین تکریم ومعارفه فرمانده حوزه بسیج صاحب الزمان عج پالور برگزارشد

  اگر نمی توانیم کار مردم را راه بیندازیم باروی خوش با آنها برخورد کنیم

  تغییردرسکانداری سیریک/ایزدی پور جایش را به پرتابیان داد

  شروع علمیات اجرایی دو پروژه مهم در بندرکوهستک/بلوار ورودی و راه ارتباطی با سه راهی پالور

  ابعاد مختلف فضایل وکرامات امام الرئوف به مخاطبان تبیین شود

  گزارش تصویری جلسه ستادساماندهی شئون در مناسبت های فرهنگی سیریک برگزارشد

  یازدهمین دوره جشن های مردمی زیرسایه خورشیددرسیریک برگزارمی شود

  رونق مثال زدنی برنامه های ورزشی روستای روتان/مسولان فکری به حال زیرساخت های ورزشی این روستا بکنند

  مدیرکل تبلیغات اسلامی درسیریک: برنامه های فرهنگی سیریک درقالب طرح های جامع حمایت می شوند/زیرساخت هاو تجهیزات اداره تبلیغات اسلامی افزایش می یابد

  حال خوش شطرنج در سیریک/ استعداد بالا در کنار همت و تلاش مسولان جواب داده است

  صداوسیمای خلیج فارس پوشش شبکه ها را تقویت کند

  آغاز طرح سنجش نوآموزان دبستانی در سیریک

  ره آوردسفرمدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان به سیریک

  جشنواره کتابخوانی رضوی در سیریک برگزار می شود

  تخصیص 3میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های ورزشی و راهداری سیریک

  شهر بندری کوهستک در مسیرتوسعه/ در خدمت به مردم کوتاهی نمی کنیم/اگر سنگ اندازی نکنند بندرکوهستک آینده درخشانی دارد

  برنامه های اداره تبلیغات اسلامی در سیریک رونق می گیرد/ سفرمدیرکل تبلیغات استان درآینده ای نزدیک به سیریک

  تفاهم نامه هیات نوجوانان عاشورایی سیریک منعقدشد/ هیات بزودی ثبت و در قالب یک طرح بلند مدت فرهنگی علمیاتی می شود

  نگاه کانون فرهنگی موعود روتان شهرستانی بوده است/ قدردان همکاری نهادهای مختلف با برنامه های فرهنگی روستای روتان هستیم

  گزارش تصویری جلسه اوقات فراغت کانون های مساجد سیریک

  نهادهای مختلف سیریک با کانو نهای مساجد همراهند/ لزوم برنامه ریزی برای مدیریت اوقات فراغت بچه های مسجد

  «آسمانی ها» در سواحل مُکران کلید خورد

  بسترلازم برای راه اندازی سمن های ورزشی درسیریک فراهم است/ خانه های ورزش درسیریک افزایش می یابند

  آزمون سطح بندی مداحان در سیریک برگزار می شود

  شیخ محرومین سیریک: برخی فقط موقع تبلیغات و جذب رای وفریب مردم التماس می کنند اما وقت توزیع امکانات و اعتبارات کمکی نمی کنند

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "نیستان سیریک" مجاز می باشد.

  © 2017 Rovtan News Agency (Rovtan.ir). All rights reserved